V posledních letech se ve sféře Business Intelligence začíná mluvit o novém způsobu ukládání dat - IN-memory databázi, neboli databázi s IN-RAM technologií. Již z názvu vyplývá, že hlavním rozdílem oproti tradiční databázi s ukládáním na disky, jsou zde data dostupná přímo v hlavní (RAM) paměti.

  

Velký objem dat rychle a úsporně

 

Přístup na data v RAM paměti je mnohem rychlejší než přístup na data na discích. IN-RAM technologie umožňuje zpracovat velkých objemů dat v reálném čase. Podnikové analýzy jsou vždy a za každých okolností aktuální. Nastupuje tedy další fáze využití nástrojů Business Intelligence a simulace nad podnikovými daty.

 

IN-RAM technologie je alternativa tradičních datových skladů. Můžete velmi rychle analyzovat podniková data až na úroveň detailních transakcí. Výhodou je, že nová technologie současně nabízí i nový styl uložení dat, kdy dochází ke komprimaci dat z tradiční databáze. IN-RAM Vám tedy šetří čas i místo.

 

Nový způsob ukládání dat

 

Naše společnost Info21 má zkušenosti s databázemi SAP HANA od společnosti SAP, která je v současnosti lídr v IN-RAM technologii. Můžeme Vaše data synchronizovat s databází SAP HANA a nad ní pak realizovat podnikové analýzy. Neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám poskytneme více informací. Váš tým Lighthouse21.